Dlaczego warto udzielać korepetycji uczniom i studentom podczas kwarantanny?

Dlaczego warto udzielać korepetycji uczniom i studentom podczas kwarantanny?

Kwarantanna związana z koronawirusem nas częściowo odizolowała od świata zewnętrznego. Chociaż mamy możliwość wychodzenia w pilnych sprawach - na zakupy, na łono natury, niektórzy do pracy, to jednak mamy świadomość, że spotykanie się w tym czasie jest niebezpieczne.

Do naszych usług zaliczamy również korepetycje. Jest oczywiste, że kiedy szkoły nie funkcjonują w sposób standardowy, to i korepetycje w domu nie odbywają się tak, jak byliśmy do tego przyzwyczajeni. Równocześnie uświadamiamy sobie, że błędem byłoby zerwanie kontaktu dziecka z nauczycielem, tak jak błędem jest zerwanie kontaktu uczniów i studentów ze szkołą. Do tej pory były to tylko tygodnie, ale należy się spodziewać, że czas spędzony w domu może się wydłużyć do miesięcy.

Wszyscy bardzo chcemy jak najszybciej powrócić do naszego pierwotnego stylu życia. Dyskutowanie o tym, czy będzie on taki sam, podobny czy inny, nie pomoże nam w tym momencie. Ale to, co może nam pomóc, to fakt, że zmiana, która nastąpi nie będzie dla nas tak trudna jeśli zachowamy stare, dobre nawyki i działania. Jeśli uczeń będzie utrzymywał cały czas kontakt ze szkołą, to w momencie, kiedy fizycznie do niej wróci, będzie dla niego naturalnym przejściem z przeszłości przez teraźniejszość do przyszłości. Jednocześnie, jeśli korepetycje będą nadal pełniły swoją funkcję, przyzwyczajenie robić coś więcej poza zwykłymi obowiązkami szkolnymi lub w celu ich lepszego wypełniania albo zdobywania nowych umiejętności, ułatwi nam to przystosowanie się do nowych warunków, które na nas czekają. Bądźmy zatem przygotowani na przyszłość. To może być dla nas równie piękne jak przeszłość, jeśli nie bardziej. To jednak zależy od naszej gotowości. Przygotujmy się do zmian dzięki korepetytorom, także tym z bazy naszego portalu fermeria.pl. Poszukajmy sposobów, które pozwolą nam uczyć się, że tak powiem, bez bezpośredniego kontaktu fizycznego. Korepetycje online są jedną z możliwych opcji. Ale bądźmy kreatywni - szukajmy możliwości, które nie zostały jeszcze odkryte. To my jesteśmy twórcami historii. Niech ci, którzy przyjdą po nas, dowiedzą się, jak uczyliśmy się, zanim oni tu byli. I że szkoła czy dom nie są jedynymi miejscami, w których można się uczyć. Życzymy uczniom, studentom i opiekunom nietradycyjnej nauki.


Całą bazę korepetytorów znajdą Państwo na naszym portalu w dziale Korepetycje.
Nie zwlekaj, zarejestruj się i stwórz własny profil już teraz.

 

Przygotowane przez: Danka Petrufová